دسته‌بندی نشده

نصب هدرز روی خودرو چه تاثیری دارد

نصب هدرز روی خودرو چه تاثیری دارد
یکی از مهم ترین قسمت های موتور ماشین سیستم تخلیه می باشد .به حداکثر رساندن جریان اگزوز عنصری کلیدی در به دست آوردن حداکثر کارایی از هر موتور پربازده است. قبل از خرید هدر ، مجموعه جمع کننده و / یا صدا خفه کن خود ، باید بسیاری از عوامل را بررسی  کنید.
اگرچه هدرز تا حدودی در دهه 60 و 70 رایج بودند ، اما تعداد معدودی از تولیدکنندگان اتومبیل خود را با هدرهای اگزوز مستقیم از کارخانه مجهز می کنند. در عوض ، اکثر OEM ها موتورهای بنزینی و دیزلی خود را با چند منظوره اگزوز متناسب می کنند.
هدرز چیست؟

هدرز چیست؟

هدرز چیست؟

هدرز به انگلیس headers  قطعه ای فنی برای تیونینگ و تقویت موتور است که بخشی از سیستم اگزوز خودرو محسوب می شود .
هدایت و خارج کردن گاز های ناشی از احتراق، در اکثر خودرو های امروزی توسط مانیفلد ها انجام می گردد. اما در بسیاری از موارد برای بهبود این عمل از هدرز ها استفاده می شود
از نظر بصری ، هدر اگزوز می تواند شباهت زیادی به منیفولد اگزوز داشته باشد. بیشتر به این دلیل که هر دو آنها شبیه مجموعه ای از لوله ها هستند. در حقیقت ، برخی از هدرهای اگزوز اتومبیل های مسابقه ای قدیمی به همین دلیل “بسته های مار” نامیده می شدند.
با این حال ، چند تفاوت بین هدرز اگزوز و منیفولد اگزوز وجود دارد.
هدرهای اگزوز لوازم جانبی پیچ و مهره ای است که دارندگان اتومبیل می توانند برای کمک به بهبود عملکرد موتور خود نصب کنند.
با نصب هدرهای اگزوز ، شما به موتور خود کمک می کنید تا بتواند گازها را از طریق سیلندرها منتقل کند. با این کار فشار اضافی برگشت در منیفولد کاهش می یابد. به جای فشار از چند سیلندر در منیفولد ، هر سیلندر با استفاده از هدر یک لوله اگزوز را دریافت می کند.
انواع هدرز:

انواع هدرز:

انواع هدرز:

  • هدرز های کرومی(استیل)
  • هدرز های فولادی (stainless steel)
  • هدرز های سرامیکی (با روکش سرامیکی)
هدرهای اگزوز برای بهبود عملکرد موتور چگونه کار می کنند؟

هدرهای اگزوز برای بهبود عملکرد موتور چگونه کار می کنند؟

هدرهای اگزوز برای بهبود عملکرد موتور چگونه کار می کنند؟

هدر یکی از ساده ترین لوازم جانبی پیچ و مهره ای است که می توانید برای بهبود عملکرد موتور استفاده کنید. هدف هدرها آسانتر كردن موتور برای دفع گازهای خروجی از سیلندرها است.
وقتی به چرخه چهار زمانه در چگونگی کارکرد موتورهای اتومبیل نگاه می کنید ، می بینید که موتور در هنگام ضربه قدرت تمام توان خود را تولید می کند. در طی این ضربه بنزین موجود در سیلندر می سوزد و منبسط می شود و باعث تولید نیرو می شود. سه سکته دیگر ضررهای ضروری است که برای امکان ایجاد فشار برق لازم است. اگر این سه ضرب مصرف برق داشته باشد ، باعث تخلیه موتور می شود
در طول ضربه اگزوز ، یک روش خوب برای از دست دادن قدرت موتور از طریق فشار عقب است. دریچه اگزوز در ابتدای ضربه اگزوز باز می شود و سپس پیستون گازهای
خروجی را از سیلندر خارج می کند. اگر مقداری مقاومت در برابر فشار وجود داشته باشد که پیستون باید از آن فشار آورد تا گازهای خروجی را به زور خارج کند ، نیرو هدر می رود. استفاده از دو سوپاپ اگزوز به جای یكی ، جریان را با ایجاد حفره ای كه گازهای خروجی از آن عبور می كنند ، بیشتر می كند.
 در یک موتور معمولی ، پس از خروج گازهای خروجی از سیلندر ، آنها در منیفولد اگزوز قرار می گیرند. در یک موتور چهار سیلندر یا هشت سیلندر ، چهار سیلندر وجود دارد که از همان منیفولد استفاده می کند.
از منیفولد ، گازهای خروجی به یک لوله به سمت مبدل کاتالیزوری و صدا خفه کن می ریزند. به نظر می رسد که منیفولد می تواند منبع مهمی از فشار برگشتی باشد زیرا گازهای خروجی از یک سیلندر فشار را در منیفولد ایجاد می کنند که روی سیلندر بعدی که از منیفولد استفاده می کند تأثیر می گذارد
مهمترین واقعیت این است که فشار در سیلندرها عملکرد موتور را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. موتورها بدون ایجاد خطر خرابی فاجعه بار نمی توانند اگزوز اضافی ایجاد کنند.
بنابراین ، وقتی هدرها اگزوز را خارج می کنند ، مازاد هوای پاک وجود دارد و به موتورها اجازه می دهد تا تولید اسب بخار را افزایش دهند. به همین دلیل است که بسیاری از رانندگان متوجه می شوند موتور با هدر قدرت و گشتاور بیشتری دارد.

 

5 دلیل برتر برای پوشاندن سرامیک در اگزوز و اجزای توربو:

  • حفاظت
  • دوچرخه سواری
  • حرارتی ظاهر
  • کارایی
  • طول عمر
در خواست های مهم از یک طراح هدرز شامل موارد زیر می باشد :

در خواست های مهم از یک طراح هدرز شامل موارد زیر می باشد :

در خواست های مهم از یک طراح هدرز شامل موارد زیر می باشد :

1- افزایش توان
2- توجه به میزان آلایندگی
3- میزان تاثیر در مصرف سوخت
اگزوز ماشین شما فقط یک لوله طولانی نیست. علاوه بر صدا خفه کن و مبدل کاتالیزوری ، از تعدادی زیرمجموعه تشکیل شده است.
منیفولد اگزوز بخشی است که مستقیماً به موتور متصل است ،در اصل یک بلوک فلزی است که چند لوله کوچک به آن متصل است. این لوله ها اجازه می دهند گازهای خروجی از اتاق احتراق خارج شوند تا موتور بتواند به درستی کار کند.

مزایای هدرز شامل موارد زیر می باشد :

1- عملکرد بهتر و سریع تر در خروج گاز ها به سمت اگزوز
2- دسترسی به توان گشتاور و گشتاور بیشتر
3- خنک شدن بهتر موتور
4- مصرف سوخت بهینه تر
چگونه هدرز نصب کنیم؟

چگونه هدرز نصب کنیم؟

چگونه هدرز نصب کنیم؟

نصب  هدرز  ساده ست  به راحتی در هر مغازه مکانیکی یا اگزوز سازی قابل انجام است.
از آنجا که هدرها بهره وری هوای موتور شما را بهبود می بخشند ، می توانند سرمایه گذاری ارزشمندی باشند که در طولانی مدت در هزینه های شما صرفه جویی می کند. به عنوان مثال ، اگر هدر بخرید ، نیازی نیست که تقریباً به دفعات زیاد فیلترهای هوا را بخرید. بنابراین ، حتی اگر هدرها هزینه سنگینی از قبل داشته باشند ، می توانند در بلند مدت هزینه های شما را کاهش دهند.
اگر بخواهید سایر تغییرات در ماشین شما کار کند ، هدرها ممکن است یک افزودنی ضروری باشند.
چگونه هدرز درست کنیم؟

چگونه هدرز درست کنیم؟

چگونه هدرز درست کنیم؟

طراحی و ساخت یک هدرز حرفه‌ای و کارا بر خلاف نصب آن به هیچ وجه ساده نیست. در دنیای امروزی طراحی بهینه اجزای تیونینگ موتور، تنها به کمک شبیه سازی بسیار دقیق پیشرانه در محیط نرم افزار‌های حرفه ای، چون GT POWER امکان پذیر است.
تولید کنندگان هدرها را برش داده و خم می کنند به طوری که طول آنها با یکدیگر برابر باشد. با این کار اطمینان حاصل می شود که گازهای خروجی به طور مساوی در هدرزها فاصله دارند و همزمان آزاد می شوند. اگر طول لوله ها متناقض باشد ، در سیلندرها فشار برگشتی وجود دارد که می تواند طیف وسیعی از مشکلات را با گذشت زمان ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.